Turnus w Krynicy Morskiej oczami uczestnika

W dniach 14 – 28 maja około 20 uczestników i 4 instruktorów ŚDS „Roztocze” i kilkoro rodziców przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy Morskiej. Poniżej wspomnienia uczestniczki tego wyjazdu.

***

Pierwszego dnia przyjechałam do Krynicy pociągiem. Część osób pojechała busem z p. Rubajem. Na miejscu byliśmy o 20 i czekała na nas przepyszna kolacja. Na drugi dzień o 8.30 było śniadanie, później poszliśmy na plażę. Obiad był o 13 a kolacja o 18. Lekarz miał być o 17 i wypisywał każdemu jakie miał mieć zabiegi. Ja miałam inhalacje i wirówkę na stopy. A potem to była plaża. Po obiedzie szliśmy  na miasto, albo odpoczywaliśmy w pokojach. Chodziliśmy też na latarnię i do kościoła w niedzielę. W ośrodku były dla nas karaoke i dyskoteki. Dla chętnych przed śniadaniem były ćwiczenia. Pod koniec turnusu była wycieczka do Gdańska i Sopotu. W Gdańsku poszliśmy na starówkę, pani przewodnik pokazywała okienko z którego wychodzi panienka, ale panienka wychodzi o 15 a myśmy byli o 14. Była też fontanna, która się nazywała Neptun. Pani pokazywała też smoka do którego wkładało się rękę a on ją pożerał.

Na molo w Sopocie widzieliśmy statek piracki. Byliśmy też w parku w Oliwie, oglądaliśmy tam kaktusy i rośliny i drzewa różne.

W Krynicy były dziki, które podchodziły do ludzi, bo były głodne. W Krynicy były moje imieniny i z tej okazji była w ośrodku dyskoteka. Było też ognisko i tam pieczenie kiełbasek i słuchanie piosenek. Piliśmy herbatę i było sympatycznie. Były spacery na zachód słońca- jak ktoś chciał.

W niedzielę wybraliśmy się na gofry za które nie trzeba było płacić bo były kupione z naszych pieniędzy. Płynęliśmy też statkiem „Monika” z którego widziałam wspaniałe widoki.

Chodziłam też wzdłuż morza z Asia Konikowską. Opalaliśmy się też na plaży i kupiłam sobie loda jak była ładna pogoda.

Jednym słowem nad morzem było bardzo ciekawie i jestem zadowolona z tego wyjazdu, kupowałam pamiątki i wysyłałam kartki.

Asia W 
Aby zobaczyć więcej zdjęć z turnusu kliknij:
http://www.ltd.org.pl/galeria/
Secured By miniOrange