Zawody piłki nożnej w Kraśniku

W czwartek 22 maja 2014 reprezentacje Dziennego Centrum Aktywizacji i Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięły udział turnieju piłki nożnej w Kraśniku. Zawody miały miejsce na stadionie MOSiRu a rozpoczęły się o 10 godzinie przemarszem drużyn. Następnie odbyły się mecze na trzech boiskach położonych na otwartym powietrzu. 18 drużyn podzielonych było na sześć grup po trzy drużyny w każdej. Każdy mecz trwał dwa razy po 10 minut przedzielonych przerwą. W reprezentacji DCA zagrali: Paweł Wawszczyk, Barbara Stanisławska, Piotr Szymczyk, Adam Ręcławowicz, Krzysztof Kogut i rezerwowo Damian Piątek. Trenerem i opiekunem grupy był Krzysztof Witaszek. Ekipa nasza choć nie trenowała razem od czasu zeszłych zawodów, była jednak dość silna. Na bramce stał Adam a w ataku brylowała, Basia, Krzysztof i Paweł. Prawie wszystkie bramki strzeliła Basia a jedną Krzysztof. Jednak wszyscy grali nie na własną rękę, ale podając sobie nawzajem piłki. Pierwszy mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:0, Przeciwnikiem była jednak słaba bardzo drużyna młodzieży ze szkoły specjalne. Choć zwycięstwo przyszło bez wielkiego wysiłku, to dało naszym zawodnikom pewność siebie potrzebną przy następnym meczu. Teraz przeciwnik- WTZ z Kraśnika- był znacznie silniejszy i gra była na wyrównanym poziomie. Udało nam się strzelić jednego gola nie przepuszczając żadnej bramki, co dało nam złoty medal. Ucieszyło nas to zwycięstwo, tym bardziej, że Gosia Dziwulska obiecała za zwycięstwo, zakupić dla drużyny pizzę. Trzeba powiedzieć, że pogoda, była bardzo ładna a do tego organizatorzy poczęstowali wszystkich smaczną grochówką.

Warsztaty z „Roztocza” grały w innej grupie. Jeden mecz przegrali a drugi zremisowali 0:0 co dało im drugie miejsce. Trudno jednak sądzić, że są słabszą drużyną niż reprezentacja DCA, gdyż przeciwników mieli mocniejszych.

Około godziny 14 impreza się zakończyła. Do Lublina wróciliśmy rejsowym busem.